Oversigt over Kolding Kommunale dagplejere fordelt efter områder

Siden er ændret grundet GDPR 07.12.2018
Læs mere om den enkelte dagplejer i bookingbilledet i NemPlads

 

Oversigt over ansatte dagplejere pr. 01.08.2019 - står i alfabetisk rækkefølge fordelt på skoledistrikter (undtaget er dog Dr. Dorothea og Munkebo, som er  dagplejens betegnelse af skoledistrikterne: Munkevænget og Ålykkeskolen)

 
Team 3 Alminde, Anja M. Andersen
Team 3 Alminde, Anni Møller
Team 3 Alminde, Bettina Bigum Johnsen
Team 3 Alminde, Heike Knudsen
Team 3 Alminde, Helle Pedersen
Team 3 Alminde, Iara Jensen
Team 3 Alminde, Jytte Tolstrup (gæstedagplejer)
Team 3 Alminde, Karin Kjær Jensen
Team 3 Alminde, Lena Kjær Lauritsen
Team 3 Alminde, Lisbeth Christiansen
Team 3 Alminde, Lotte Vestergaard Jørgensen
Team 3 Alminde, Majbritt Høgh Nielsen
Team 3 Alminde, Malene Karlskov Munch
Team 3 Alminde, Mette Brødsgaard Jensen
Team 3 Alminde, Rikke Twistmann Jensen
Team 1 Bakkeskolen, Aase Simmelsgaard Hansen
Team 1 Bakkeskolen, Allan Mieth
Team 1 Bakkeskolen, Anette Astrup
Team 1 Bakkeskolen, Anja Clausen
Team 1 Bakkeskolen, Bente R. L. Petersen
Team 1 Bakkeskolen, Berit Nøttrup
Team 1 Bakkeskolen, Christina Gylling
Team 1 Bakkeskolen, Esther Erichsen
Team 1 Bakkeskolen, Gerda Lehmann
Team 1 Bakkeskolen, Gitte Lager Nielsen
Team 1 Bakkeskolen, Heidi Fischer
Team 1 Bakkeskolen, Helle Skytte
Team 1 Bakkeskolen, Jane H. Larsen
Team 1 Bakkeskolen, Jane Marzec
Team 1 Bakkeskolen, Jytte Lund
Team 1 Bakkeskolen, Kimmie Nielsen
Team 1 Bakkeskolen, Kirsten Skovbakke
Team 1 Bakkeskolen, Lene Due
Team 1 Bakkeskolen, Lene Conradsen
Team 1 Bakkeskolen, Lis Arnaq Jensen
Team 1 Bakkeskolen, Lis Mortensen
Team 1 Bakkeskolen, Lone Hallund Sørensen
Team 1 Bakkeskolen, Maria Moth
Team 1 Bakkeskolen, Pia Duevang Kristensen
Team 1 Bakkeskolen, Pia Tømmerby Jensen (gæstedagplejer)
Team 1 Bakkeskolen, Rikke Jespersen
Team 1 Bakkeskolen, Rikke Skou Jensen
Team 1 Bakkeskolen, Rita Vejdiksen
Team 1 Bakkeskolen, Sisse Skipper Andersen
Team 1 Bakkeskolen, Susanne Jensen
Team 1 Bakkeskolen, Susanne Sommer
Team 1 Bakkeskolen, Susanne Wrang Andersen
Team 1 Bakkeskolen, Tove Olesen
Team 1 Bakkeskolen, Vinni Thielsen
Team 1 Bakkeskolen, Trine Trolle Stockmarr
Team 1 Bakkeskolen, Yvonne Svensson
Team 3 Bramdrupdam, Anne Mette Bruun Julius
Team 3 Bramdrupdam, Anni Høgh Thomsen
Team 3 Bramdrupdam, Birte Majgaard
Team 3 Bramdrupdam, Britta Bækgaard Christensen
Team 3 Bramdrupdam, Diane L. Andersen
Team 3 Bramdrupdam, Dorte Nymark Schulz
Team 3 Bramdrupdam, Gitte Fuglsang Nissen
Team 3 Bramdrupdam, Helle Bork
Team 3 Bramdrupdam, Helle Rud
Team 3 Bramdrupdam, Ina Højgård Jensen
Team 3 Bramdrupdam, Johnna Jensen
Team 3 Bramdrupdam, Karen Merete Thomsen
Team 3 Bramdrupdam, Karin Hansen
Team 3 Bramdrupdam, Linda Riis Karlskov Pedersen
Team 3 Bramdrupdam, Lis Gertsen
Team 3 Bramdrupdam, Liselotte og Steen Kragelund (stordagpleje)
Team 3 Bramdrupdam, Lone Aagaard
Team 3 Bramdrupdam, Margit Bryhl
Team 3 Bramdrupdam, Nadine Seiring-Andersen
Team 3 Bramdrupdam, Pia Skou Clausen
Team 3 Bramdrupdam, Ruth Andersen
Team 3 Bramdrupdam, Sara Sundahl
Team 3 Bramdrupdam, Senada Isanovic
Team 3 Bramdrupdam, Susan Oxholm Aagaard
Team 3 Bramdrupdam, Tina A. G. Ravndal
Team 3 Bramdrupdam, Vibeke Kongsted Thygesen
Team 2 Brændkjær, Betina Brylle Schriver
Team 2 Brændkjær, Heidi Vemgaard Schubert
Team 2 Brændkjær, Helle Evers Andersen
Team 2 Brændkjær, Helle Pippenbring
Team 2 Brændkjær, Lene Knudsen
Team 2 Brændkjær, Lene Tolfjord Frederiksen
Team 2 Brændkjær, Lone Junker Hansen
Team 2 Brændkjær, Louise Ø. Nielsen
Team 2 Brændkjær, Marianne Pedersen
Team 2 Brændkjær, Mette Hjørdis Hindkjær
Team 2 Brændkjær, Pia Mikkelsen
Team 2 Brændkjær, Sonja Pedersen
Team 2 Dalby, Anne Christiansen Skov
Team 2 Dalby, Brigitte Wabra
Team 2 Dalby, Doris Pedersen
Team 2 Dalby, Hanne Brøchner Søndergaard
Team 2 Dalby, Jane Papuga
Team 2 Dalby, Jette Møller Pedersen
Team 2 Dalby, Lone Bangsgaard
Team 2 Dalby, Stine Gulløv Straarup
Team 2 Christiansfeld, Anna Maria Madsen
Team 2 Christiansfeld, Annette Sørensen
Team 2 Christiansfeld, Bente Christensen Hansen
Team 2 Christiansfeld, Birthe Poulsen
Team 2 Christiansfeld, Kirsten Lassen
Team 2 Christiansfeld, Kirsten Poulsen
Team 2 Christiansfeld, Lene Søeberg
Team 2 Christiansfeld, Lene T. Nørgaard
Team 2 Christiansfeld, Lisa Juhler
Team 2 Christiansfeld, Marianne Juhl Pedersen
Team 2 Christiansfeld, Mette Stine Skjøtt
Team 2 Christiansfeld, Nina Kruse Mortensen
Team 2 Christiansfeld, Tina Kyster
Team 3 Dr. Dorothea, Birgit Bonde Mathiasen
Team 3 Dr. Dorothea, Bodil Bygvrå
Team 3 Dr. Dorothea, Bodil Ladekjær
Team 3 Dr. Dorothea, Charlotte Ohlsen
Team 3 Dr. Dorothea, Eqlima Ghawsi
Team 3 Dr. Dorothea, Gitte Christiansen
Team 3 Dr. Dorothea, Judy Petersen
Team 3 Dr. Dorothea, Karina Backmann
Team 3 Dr. Dorothea, Kirsten Kristensen
Team 3 Dr. Dorothea, Lillian Jensen
Team 3 Dr. Dorothea, Lisbeth V. Larsen
Team 3 Dr. Dorothea, Lone Busk Katballe
Team 3 Dr. Dorothea, Lone Primdahl
Team 3 Dr. Dorothea, Louise Due
Team 3 Dr. Dorothea, Randi Nielsen
Team 3 Dr. Dorothea, Susanne Sørensen
Team 3 Dr. Dorothea, Yrsa Pipenbring
Team 2 Hejls, Anette Thomsen og Gurli Damgaard (stordagpleje)
Team 2 Hejls, Anja Andersen
Team 2 Hejls, Bente Irene Hansen
Team 2 Hejls, Dagny Nielsen
Team 3 Jordrup, Anne-Marie Albers Christensen
Team 3 Jordrup, Bente Jensen
Team 3 Jordrup, Dorrith Glibstrup
Team 3 Jordrup, Dorthe Juul
Team 3 Jordrup, Ellen Rizak
Team 3 Jordrup, Jette Olsen
Team 3 Lunderskov, Annalise Doctor Eskildsen
Team 3 Lunderskov, Annette Thrane Sommerlund
Team 3 Lunderskov, Dorte Glud Nielsen
Team 3 Lunderskov, DorteM. Tersbøl Sørensen
Team 3 Lunderskov, Ellen Lynggaard Bech
Team 3 Lunderskov, Eva Linneberg Nielsen
Team 3 Lunderskov, Inga Merstrand
Team 3 Lunderskov, Linda Simson
Team 3 Lunderskov, Mary Nørholm
Team 3 Lunderskov, Mie Jørgensen
Team 3 Lunderskov, Susanne Thiemer
Team 3 Lyshøj, Anette Dahl
Team 3 Lyshøj, Connie Morgensen
Team 3 Lyshøj, Dorthe Sørensen
Team 3 Lyshøj, Gitte og Bjarne Grue (stordagpleje)
Team 3 Lyshøj, Hanne Groth Chrestensen
Team 3 Lyshøj, Hanne Marie Jensen
Team 3 Lyshøj, Heidi Koch Jensen
Team 3 Lyshøj, Helle Skak
Team 3 Lyshøj, Jette Agerbo
Team 3 Lyshøj, Lenette Vig
Team 3 Lyshøj, Lillian Klidsbjerg
Team 3 Lyshøj, Linda Rubinke
Team 3 Lyshøj, Lone A. Dall Jensen
Team 3 Lyshøj, Lonnie B. Jørgensen
Team 3 Lyshøj, Maj-Britt Jensen
Team 3 Lyshøj, Maria Nielsen
Team 3 Lyshøj, Marie Dahl Stougaard
Team 3 Lyshøj, Solvejg Markvardsen
Team 3 Lyshøj, Theresa Schmidt Pedersen
Team 3 Lyshøj, Vibeke Schmidt Kjær
Team 3 Munkebo, Anne Birgit Meldgaard
Team 3 Munkebo, Bente Appel Kristiansen
Team 3 Munkebo, Hanne Kirstine Hansen
Team 3 Munkebo, Jette Jepsen
Team 3 Munkebo, Lone Bojsen
Team 3 Munkebo, Lone Markussen
Team 3 Munkebo, Maria Sofia Blond Jensen
Team 3 Munkebo, Marianna Hougaard Krogh
Team 3 Munkebo, Mirsada Rastoder
Team 3 Munkebo, Mirsade og Jeton Smajlaj (stordagpleje)
Team 3 Munkebo, Mona Jørgensen
Team 3 Munkebo, Tina Segato og Finn Bojsen (stordagpleje)
Team 3 Munkebo, Trine Finnerup Anholm Jensen
Team 3 Munkebo, Ulla Sinding Petersen
team 2 Sdr. Bjert, Anette Helmersen Christensen
Team 2 Sdr. Bjert, Christina Danielsen
Team 2 Sdr. Bjert, Gitte Larsen
Team 2 Sdr. Bjert, Marianne Kristensen
Team 2 Sdr. Bjert, Pia Mejer Ziska
Team 2 Sdr. Bjert, Susanne Hansen  (gæstedagplejer)
Team 2 Sdr. Bjert, Tommy og Mette Lebirger (stordagpleje)
Team 2 Sdr. Bjert, Trine Juhl
Team 2 Sdr. Stenderup, Anni Schneider Mørup
Team 1 Sdr. Vang, Anette Larsen (gæstedagplejer)
Team 1 Sdr. Vang, Anika Berg
Team 1 Sdr. Vang, Anne Marie S. Filges
Team 1 Sdr. Vang, Casper Sindberg
Team 1 Sdr. Vang, Hanne Nielsen
Team 1 Sdr. Vang, Helle Jacobsen
Team 1 Sdr. Vang, Helle Pedersen
Team 1 Sdr. Vang, Herdis Rude Nielsen
Team 1 Sdr. Vang, Inga Vera Lehmann Mørk
Team 1 Sdr. Vang, Inger Marianne Eriksen
Team 1 Sdr. Vang Karina Noes Skolander Hansen
Team 1 Sdr. Vang, Laila Berg
Team 1 Sdr. Vang, Linda Schelde Toft
Team 1 Sdr .Vang, Mai Weiss Hansen
Team 1 Sdr. Vang, Marie Stilborg
Team 1 Sdr. Vang, Pernille Perez Olesen
Team 1 Sdr. Vang, Pia Kristensen
Team 1 Sdr. Vang, Pia Lindberg
Team 1 Sdr. Vang, Senada Haskic (gæstedagplejer)
Team 2 Sjølund, Henriette Hansen
Team 2 Sjølund, Jytte Westergaard
Team 2 Sjølund, Ulla Bunkenborg
Team 2 Taps, Jette Bruun Andersen
Team 2 Taps, Jytte Hermann
Team 2 Taps, Pia Jablonowsky
Team 1 Vamdrup, Betina Mogensen
Team 1 Vamdrup, Birgit Jørgensen
Team 1 Vamdrup, Charlotte Thiesen
Team 1 Vamdrup, Dorrit Tinggaard
Team 1 Vamdrup, Dorthea Rønnov Hansen  (gæstedagplejer)
Team 1 Vamdrup, Helle Iversen
Team 1 Vamdrup, Jonna Thiemer
Team 1 Vamdrup, Jytte Pinkowski
Team 1 Vamdrup, Karen Margrethe Kejlstrup
Team 1 Vamdrup, Karina Kjær Møller Therkelsen
Team 1 Vamdrup, Kirsten Elise Thomsen (gæstedagplejer)
Team 1 Vamdrup, Laila Saaugaard Hejlskov
Team 1 Vamdrup, Lene Carina Brun Munkholm
Team 1 Vamdrup, Linea Schmidt Juhl
Team 1 Vamdrup, Marie Cathrine Bang Hjort
Team 1 Vamdrup, Marlene Riis Vestergaard
Team 1 Vamdrup, Susanne (Sanne) Poulsen
Team 3 Vester Nebel, Anna Lisbjerg
Team 3 Vester Nebel, Anne C. Andersen
Team 3 Vester Nebel, Annette Jensen
Team 3 Vester Nebel, Kristina Grundahl
Team 3 Vester Nebel, Linda Seistrup
Team 3 Vester Nebel, Pia Sørensen
Team 2 Vonsild, Anita Hvam Nissen
Team 2 Vonsild, Annisette Dueholmen (gæstedagplejer)
Team 2 Vonsild, Astrid Skoubo Holm
Team 2 Vonsild, Birgit Speedtsbjerg
Team 2 Vonsild, Dorte Gadgaard
Team 2 Vonsild, Gerda Kraft Nielsen
Team 2 Vonsild, Karin Lund
Team 2 Vonsild, Lene Andreasen
Team 2 Vonsild, Lone Rudolph
Team 2 Vonsild, Pia Brinch Hansen
Team 2 Vonsild. Rita Kristensen
Team 2 Vonsild, Susanne Dam Madsen
Team 2 Vonsild, Susanne Uldall Hansen
Team 2 Vonsild, Tina Gandrup-Knudsen
Team 2 Vonsild, Tina Jacobsen
Team 2 Vonsild, Tina Madsen
Team 2 Vonsild, Ulla Andersen
Team 1 Ødis, Anja Peglau
Team 1 Ødis, Majbrit Rasmussen
Team 1 Ødis, Tove Frostholm
256 Dagplejere i alt - dertil kommer 8 gæstedagplejere
Minidagplejere (kan ikke bookes i MitKolding - skal ske ved visitering)
Team 3 Alminde, Dorte Andersen
Team 1 Bakke, Bettina M Schjødt
Team 2 Brændkjær, Birgitte Thomsen
Team 2 Brændkjær, Solvejg Pihl
Team 1 Sdr. Vang, Tine P. Hermansen
Team 1 Vamdrup, Else-Marie Hansen
Team 1 Vamdrup, Randi Koldsø
Team 1 Vamdrup, Susanne Vittrup