Kommunale dagplejere

Kommunale dagplejere i Kolding Kommune

Dagplejerne står i alfabetisk rækkefølge fordelt på skoledistrikterne (undtaget er god Munkevænget skole og Ålykkeskolen, der står opført som hhv. Dr. Dorothea og Munkebo - der er dagplejens betegnelse for områderne)

Læs mere om den enkelte dagplejer i Bookingbilledet i MitKolding.

 

Alminde, Anja M. Andersen

Alminde, Anni Møller

Alminde, Heike Knudsen
Alminde, Helle Pedersen
Alminde, Iara Jensen
Alminde, Jytte Tolstrup (gæstedagplejer)
Alminde, Karin Kjær Jensen
Alminde, Lena Kjær Lauritsen
Alminde, Lisbeth Christiansen

Alminde, Lotte Vestergaard Jørgensen

Alminde, Majbritt Andreassen

Alminde, Mette Brødsgaard Jensen
Bakkeskolen, Aase Simmelsgaard Hansen
Bakkeskolen, Allan Mieth
Bakkeskolen, Anette Astrup
Bakkeskolen, Bente R. L. Petersen

Bakkeskolen, Christina Gylling

Bakkeskolen, Esther Erichsen

Bakkeskolen, Gerda Lehmann

Bakkeskolen, Gitte Lager Nielsen

Bakkeskolen, Helle Skytte

Bakkeskolen, Jane H. Larsen

Bakkeskolen, Jytte Lund

Bakkeskolen, Kirsten Skovbakke

Bakkeskolen, Lene Due

Bakkeskolen, Lene Conradsen

Bakkeskolen, Lis Arnaq Jensen

Bakkeskolen, Lis Mortensen

Bakkeskolen, Lone Hallund Sørensen

Bakkeskolen, Maria Moth

Bakkeskolen, Pia Duevang Kristensen

Bakkeskolen, Pia Tømmerby Jensen (gæstedagplejer)

Bakkeskolen, Rikke Jespersen

Bakkeskolen, Sisse Skipper Andersen

Bakkeskolen, Susanne Jensen

Bakkeskolen, Tove Olesen

Bakkeskolen, Vinni Thielsen

Bakkeskolen, Yvonne Svensson

Bramdrupdam, Anne Mette Bruun Julius

Bramdrupdam, Anni Høgh Thomsen

Bramdrupdam, Britta Bækgaard Christensen

Bramdrupdam, Diane L. Andersen

Bramdrupdam, Dorte Nymark Schulz

Bramdrupdam, Gitte Fuglsang Nissen
Bramdrupdam, Helle Rud
Bramdrupdam, Ina Højgård Jensen
Bramdrupdam, Karen Merete Thomsen
Bramdrupdam, Liselotte og Steen Kragelund (stordagpleje)
Bramdrupdam, Lone Aagaard
Bramdrupdam, Nadine Seiring-Andersen
Bramdrupdam, Pia Skou Clausen
Bramdrupdam, Sara Sundahl
Bramdrupdam, Senada Isanovic
Bramdrupdam, Susan Oxholm Aagaard
Bramdrupdam, Tina A. G. Ravndal
Bramdrupdam, Vibeke Kongsted Thygesen
Brændkjær, Betina Brylle Schriver

Brændkjær, Heidi Vemgaard Schubert

Brændkjær, Helle Evers Andersen

Brændkjær, Helle Pippenbring

Brændkjær, Lene Knudsen

Brændkjær, Lene Tolfjord Frederiksen

Brændkjær, Lone Junker Hansen

Brændkjær, Louise Ø. Nielsen

Brændkjær, Marianne Pedersen

Brændkjær, Mette Hjørdis Hindkjær

Brændkjær, Pia Mikkelsen

Brændkjær, Tanja Lund Rizak
Dalby, Anne Christiansen Skov
Dalby, Brigitte Wabra
Dalby, Doris Pedersen

Dalby, Hanne Brøchner Søndergaard

Dalby, Jane Papuga

Dalby, Jette Møller Pedersen

Dalby, Lone Bangsgaard

Dalby, Stine Gulløv Straarup

Christiansfeld, Annette Sørensen

Christiansfeld, Bente Christensen Hansen

Christiansfeld, Kirsten Lassen

Christiansfeld, Kirsten Poulsen

Christiansfeld, Lene Søeberg

Christiansfeld, Lene T. Nørgaard

Christiansfeld, Lisa Juhler

Christiansfeld, Marianne Juhl Pedersen
      Christiansfeld, Sidse Eskelund

Christiansfeld, Nina Kruse Mortensen

Christiansfeld, Tina Kyster

Dr. Dorothea, Birgit Bonde Mathiasen

Dr. Dorothea, Bodil Bygvrå

Dr. Dorothea, Bodil Ladekjær

Dr. Dorothea, Charlotte Ohlsen

Dr. Dorothea, Judy Petersen

Dr. Dorothea, Karina Backmann

Dr. Dorothea, Kirsten Kristensen
Dr. Dorothea, Lillian Jensen
Dr. Dorothea, Lone Busk Katballe
Dr. Dorothea, Randi Nielsen
Hejls, Anette Thomsen og Gurli Damgaard (stordagpleje)
Hejls, Anja Andersen
Hejls, Bente Irene Hansen

Hejls, Dagny Nielsen

Jordrup, Benthe M. Albers
Jordrup, Dorrith Glibstrup
Jordrup, Ellen Rizak

Jordrup, Jette Olsen

Jordrup, Mia-Maya Hansen

Lunderskov, Dorte M. T. Søresen

Lunderskov, Dorte Glud Nielsen
Lunderskov, Ellen Lynggaard Bech
Lunderskov, Eva Linneberg Nielsen
Lunderskov, Inga Merstrand
Lunderskov, Linda Simson
Lunderskov, Mary Nørholm
Lunderskov, Susanne Thiemer
     
Lyshøj, Connie Morgensen
Lyshøj, Dorthe Sørensen
Lyshøj, Bjarne Grue
Lyshøj, Hanne Groth Chrestensen
Lyshøj, Hanne Marie Jensen
Lyshøj, Heidi Koch Jensen
Lyshøj, Helle Aagaard Skak
  Lyshøj, Helle S. Brodersen
  Lyshøj, Jette Fink Hansen
Lyshøj, Jette Agerbo
Lyshøj, Lenette Vig
Lyshøj, Linda Rubinke
Lyshøj, Lone A. Dall Jensen
Lyshøj, Lonnie B. Jørgensen
Lyshøj, Maj-Britt Jensen
Lyshøj, Maria Nielsen
Lyshøj, Theresa Schmidt Pedersen
Lyshøj, Vibeke Schmidt Kjær
Munkebo, Anne Birgit Meldgaard

Munkebo, Bente Appel Kristiansen

Munkebo, Hanne Hansen

Munkebo, Jette Jepsen
Munkebo, Lone Bojsen

Munkebo, Maria Sofia Blond Jensen
Munkebo, Marianna Hougaard Krogh
Munkebo, Mirsade Smajlaj
Munkebo, Tina Segato og Finn Bojsen (Stordagpleje)
Munkebo, Trine Finnerup Anholm Jensen (Ejstrup - skoledistrikt Harte)

 

Sdr. Bjert, Anette Helmersen Christensen

Sdr. Bjert, Christina Danielsen

Sdr. Bjert, Pia Mejer Ziska
Sdr. Bjert, Susanne Hansen (gæstedagplejer)
Sdr. Bjert, Tommy og Mette Lebirger (stordagpleje)
Sdr. Bjert, Trine Juhl
      Sdr. Stenderup, Heidi Petersen
Sdr. Stenderup, Anni Schneider Mørup
Sdr. Vang, Anne Marie S. Filges
Sdr. Vang, Anika Berg
Sdr. Vang, Casper Sindberg
Sdr. Vang, Hanne Nielsen
Sdr. Vang, Helle Jacobsen
Sdr. Vang, Helle Pedersen
Sdr. Vang, Herdis Rude Nielsen
Sdr. Vang, Inga Vera Lehmann Mørk
Sdr. Vang Karina Noes Skolander Hansen
Sdr. Vang, Laila Berg
Sdr. Vang, Linda Schelde Toft
Sdr. Vang, Louise Due
Sdr .Vang, Mai Weiss Hansen
Sdr. Vang, Marie Stilborg
Sdr. Vang, Pernille Perez Olesen
Sdr. Vang, Pia Nielsen
Sdr. Vang, Pia Lindberg
Sdr. Vang, Senada Haskic (gæstedagplejer)
Sjølund, Henriette Hansen
Sjølund, Jytte Westergaard
Sjølund, Ulla Bunkenborg

 

Taps, Jette Bruun Andersen

Taps, Jytte Hermann

 

Vamdrup, Betina Mogensen

Vamdrup, Birgit Jørgensen

Vamdrup, Charlotte Thiesen

Vamdrup, Dorrit Tinggaard

Vamdrup, Dorthea Rønnov Hansen (gæstedagplejer)
Vamdrup, Helle Iversen
Vamdrup, Jonna Thiemer
Vamdrup, Karen Margrethe Kejlstrup
Vamdrup, Karina Kjær Møller Therkelsen
Vamdrup, Kirsten Elise Thomsen(gæstedagplejer)
Vamdrup, Laila Saaugaard Hejlskov
Vamdrup, Linea Schmidt Juhl
Vamdrup, Marie Cathrine Bang Hjort
Vamdrup, Marlene Riis Vestergaard
Vamdrup, Susanne (Sanne) Poulsen
Vester Nebel, Anna Lisbjerg

Vester Nebel, Annette Jensen

Vester Nebel, Jeanett Ahle

Vester Nebel, Kristina Grundahl
Vester Nebel, Linda Seistrup
Vester Nebel, Pia Sørensen
Vester Nebel, Rikke Rask Jørgensen
Vonsild, Anette Hampton
Vonsild, Annisette Dueholmen (gæstedagplejer)
Vonsild, Anita Hvam Nissen
Vonsild, Astrid Skoubo Holm
Vonsild, Birgit Speedtsbjerg
Vonsild, Dorte Gadgaard
Vonsild, Gerda Kraft Nielsen

Vonsild, Karin Lund

Vonsild, Lone Markussen

Vonsild, Lone Rudolph
Vonsild, Pia Brinch Hansen
Vonsild, Susanne Dam Madsen
Vonsild, Susanne Uldall Hansen
Vonsild, Tina Gandrup-Knudsen
Vonsild, Tina Jacobsen
Vonsild, Tina Madsen
Vonsild, Ulla Andersen
Ødis, Anja Peglau
Ødis, Majbrit Rasmussen
Ødis, Tove Frostholm