Kommunale dagplejere i Kolding Kommune

Ajourført pr. 5. august 2020

Dagplejerne står i alfabetisk rækkefølge fordelt på skoledistrikterne (undtaget er dog Munkevænget skole og Ålykkeskolen, der står opført som hhv Dr. Dorothea og Munkebo – der er dagplejens betegnelse for områderne)

Læs mere om den enkelte dagplejer i bookingbilledet i MitKolding

     
 

  Alminde, Anja M. Andersen
      Alminde, Anni Møller
      Alminde, Bettina Bigum Johnsen
      Alminde, Heike Knudsen
      Alminde, Helle Pedersen
      Alminde, Iara Jensen
      Alminde, Jytte Tolstrup (gæstedagplejer)
      Alminde, Karin Kjær Jensen
      Alminde, Lena Kjær Lauritsen
      Alminde, Lisbeth Christiansen
      Alminde, Lotte Vestergaard Jørgensen
      Alminde, Mette Brødsgaard Jensen
   
      Bakkeskolen, Aase Simmelsgaard Hansen
      Bakkeskolen, Allan Mieth
      Bakkeskolen, Anette Astrup
      Bakkeskolen, Bente R. L. Petersen
 
  Bakkeskolen, Christina Gylling
 
  Bakkeskolen, Esther Erichsen
 
  Bakkeskolen, Gerda Lehmann
 
  Bakkeskolen, Gitte Lager Nielsen
 
  Bakkeskolen, Helle Skytte
 
  Bakkeskolen, Jane H. Larsen
 
  Bakkeskolen, Jytte Lund
 
  Bakkeskolen, Kimmie Nielsen
 
  Bakkeskolen, Kirsten Skovbakke
 
  Bakkeskolen, Lene Due
 
  Bakkeskolen, Lene Conradsen
 
  Bakkeskolen, Lis Arnaq Jensen
 
  Bakkeskolen, Lis Mortensen
 
  Bakkeskolen, Lone Hallund Sørensen
 
  Bakkeskolen, Maria Moth
 
  Bakkeskolen, Pia Duevang Kristensen
 
  Bakkeskolen, Pia Tømmerby Jensen (gæstedagplejer)
 
  Bakkeskolen, Rikke Jespersen
 
  Bakkeskolen, Sisse Skipper Andersen
 
  Bakkeskolen, Susanne Jensen
 
  Bakkeskolen, Susanne Wrang Andersen
 
  Bakkeskolen, Tove Olesen
 
  Bakkeskolen, Vinni Thielsen
 
  Bakkeskolen, Yvonne Svensson
       
 
  Bramdrupdam, Anne Mette Bruun Julius
 
  Bramdrupdam, Anni Høgh Thomsen
 
  Bramdrupdam, Britta Bækgaard Christensen
 
  Bramdrupdam, Diane L. Andersen
 
  Bramdrupdam, Dorte Nymark Schulz
 
  Bramdrupdam, Gitte Fuglsang Nissen
      Bramdrupdam, Helle Rud
      Bramdrupdam, Ina Højgård Jensen
      Bramdrupdam, Karen Merete Thomsen
      Bramdrupdam, Karin Hansen
      Bramdrupdam, Liselotte og Steen Kragelund (stordagpleje)
      Bramdrupdam, Lone Aagaard
      Bramdrupdam, Nadine Seiring-Andersen
      Bramdrupdam, Pia Skou Clausen
      Bramdrupdam, Sara Sundahl
      Bramdrupdam, Senada Isanovic
      Bramdrupdam, Susan Oxholm Aagaard
      Bramdrupdam, Tina A. G. Ravndal
      Bramdrupdam, Vibeke Kongsted Thygesen
   
      Brændkjær, Betina Brylle Schriver
 
  Brændkjær, Heidi Vemgaard Schubert
 
  Brændkjær, Helle Evers Andersen
 
  Brændkjær, Helle Pippenbring
 
  Brændkjær, Lene Knudsen
 
  Brændkjær, Lene Tolfjord Frederiksen
 
  Brændkjær, Lone Junker Hansen
 
  Brændkjær, Louise Ø. Nielsen
 
  Brændkjær, Marianne Pedersen
 
  Brændkjær, Mette Hjørdis Hindkjær
      Brændkjær, Tanja Lund Rizak
       
      Dalby, Anne Christiansen Skov
      Dalby, Brigitte Wabra
      Dalby, Doris Pedersen
 
  Dalby, Hanne Brøchner Søndergaard
 
  Dalby, Jane Papuga
 
  Dalby, Jette Møller Pedersen
 
  Dalby, Lone Bangsgaard
 
  Dalby, Stine Gulløv Straarup
   
 
  Christiansfeld, Annette Sørensen
 
  Christiansfeld, Bente Christensen Hansen
 
  Christiansfeld, Kirsten Lassen
 
  Christiansfeld, Kirsten Poulsen
 
  Christiansfeld, Lene Søeberg
 
  Christiansfeld, Lene T. Nørgaard
 
  Christiansfeld, Lisa Juhler
 
  Christiansfeld, Marianne Juhl Pedersen
 
  Christiansfeld, Rikke Krog Skov
 
  Christiansfeld, Nina Kruse Mortensen
 
  Christiansfeld, Tina Kyster
   
 
  Dr. Dorothea, Birgit Bonde Mathiasen
 
  Dr. Dorothea, Bodil Bygvrå
 
  Dr. Dorothea, Bodil Ladekjær
 
  Dr. Dorothea, Charlotte Ohlsen
 
  Dr. Dorothea, Eqlima Ghawsi
 
  Dr. Dorothea, Judy Petersen
 
  Dr. Dorothea, Karina Backmann
 
  Dr. Dorothea, Kirsten Kristensen
      Dr. Dorothea, Lillian Jensen
      Dr. Dorothea, Lone Busk Katballe
      Dr. Dorothea, Randi Nielsen
       
      Hejls, Anette Thomsen og Gurli Damgaard (stordagpleje)
      Hejls, Anja Andersen
      Hejls, Bente Irene Hansen
     

Hejls, Dagny Nielsen

      Jordrup, Benthe M. Albers
      Jordrup, Dorrith Glibstrup
      Jordrup, Ellen Rizak
     

Jordrup, Jette Olsen

Jordrup, Mia-Maya Hansen 

Lunderskov, Dorte M. T. Søresen

      Lunderskov, Dorte Glud Nielsen
      Lunderskov, Ellen Lynggaard Bech
      Lunderskov, Eva Linneberg Nielsen
      Lunderskov, Inga Merstrand
      Lunderskov, Linda Simson
      Lunderskov, Mary Nørholm
      Lunderskov, Susanne Thiemer
     
      Lyshøj, Anette Dahl
      Lyshøj, Connie Morgensen
      Lyshøj, Dorthe Sørensen
      Lyshøj, Bjarne Grue
      Lyshøj, Hanne Groth Chrestensen
      Lyshøj, Hanne Marie Jensen
      Lyshøj, Heidi Koch JensenLyshøj,
      Lyshøj, Helle Aagaard Skak
    Lyshøj, Helle S. Brodersen
    Lyshøj, Jette Fink Hansen
      Lyshøj, Jette Agerbo
      Lyshøj, Lenette Vig
      Lyshøj, Linda Rubinke
      Lyshøj, Lone A. Dall Jensen
      Lyshøj, Lonnie B. Jørgensen
      Lyshøj, Maj-Britt Jensen
      Lyshøj, Maria Nielsen
      Lyshøj, Theresa Schmidt Pedersen
      Lyshøj, Vibeke Schmidt Kjær
       
      Munkebo, Anne Birgit Meldgaard
     

Munkebo, Bente Appel Kristiansen

Munkebo, Hanne Hansen

      Munkebo, Jette Jepsen
      Munkebo, Lone Bojsen
     
      Munkebo, Maria Sofia Blond Jensen
      Munkebo, Marianna Hougaard Krogh
        Munkebo, Mirsada Rastoder
      Munkebo, Mirsade Smajlaj
      Munkebo, Mona Jørgensen
      Munkebo, Tina Segato og Finn Bojsen (Stordagpleje)
      Munkebo, Trine Finnerup Anholm Jensen (Ejstrup - skoledistrikt Harte)
     

 

Sdr. Bjert, Anette Helmersen Christensen

Sdr. Bjert, Christina Danielsen 

      Sdr. Bjert, Pia Mejer Ziska
      Sdr. Bjert, Susanne Hansen (gæstedagplejer)
      Sdr. Bjert, Tommy og Mette Lebirger (stordagpleje)
      Sdr. Bjert, Trine Juhl
      Sdr. Stenderup, Anni Schneider Mørup
       
      Sdr. Vang, Anne Marie S. Filges
Sdr. Vang, Anika Berg
Sdr. Vang, Casper Sindberg
      Sdr. Vang, Hanne Nielsen
      Sdr. Vang, Helle Jacobsen
      Sdr. Vang, Helle Pedersen
      Sdr. Vang, Herdis Rude Nielsen
      Sdr. Vang, Inga Vera Lehmann Mørk
      Sdr. Vang Karina Noes Skolander Hansen
      Sdr. Vang, Laila Berg
      Sdr. Vang, Linda Schelde Toft
      Sdr. Vang, Louise Due
      Sdr .Vang, Mai Weiss Hansen
      Sdr. Vang, Marie Stilborg
      Sdr. Vang, Pernille Perez Olesen
      Sdr. Vang, Pia Nielsen
      Sdr. Vang, Pia Lindberg
      Sdr. Vang, Senada Haskic (gæstedagplejer)
       
      Sjølund, Henriette Hansen
      Sjølund, Jytte Westergaard
      Sjølund, Ulla Bunkenborg
     

 

Taps, Jette Bruun Andersen

      Taps, Jytte Hermann
     

 

Vamdrup, Betina Mogensen

Vamdrup, Birgit Jørgensen

Vamdrup, Charlotte Thiesen

Vamdrup, Dorrit Tinggaard

      Vamdrup, Dorthea Rønnov Hansen (gæstedagplejer)
      Vamdrup, Helle Iversen
      Vamdrup, Jonna Thiemer
      Vamdrup, Karen Margrethe Kejlstrup
      Vamdrup, Karina Kjær Møller Therkelsen
      Vamdrup, Kirsten Elise Thomsen(gæstedagplejer)
      Vamdrup, Laila Saaugaard Hejlskov
      Vamdrup, Linea Schmidt Juhl
      Vamdrup, Marie Cathrine Bang Hjort
      Vamdrup, Marlene Riis Vestergaard
      Vamdrup, Susanne (Sanne) Poulsen
       
       Vester Nebel, Anna Lisbjerg
       Vester Nebel, Annette Jensen
       Vester Nebel, Kristina Grundahl
       Vester Nebel, Linda Seistrup
       Vester Nebel, Pia Sørensen
       Vester Nebel, Rikke Rask Jørgensen
       
       Vonsild, Anette Hampton
       Vonsild, Annisette Dueholmen (gæstedagplejer)
       Vonsild, Anita Hvam Nissen
       Vonsild, Astrid Skoubo Holm
       Vonsild, Birgit Speedtsbjerg
       Vonsild, Dorte Gadgaard
       Vonsild, Gerda Kraft Nielsen
     

 Vonsild, Karin Lund

Vonsild, Lone Markussen

       Vonsild, Lone Rudolph
       Vonsild, Pia Brinch Hansen
       Vonsild, Susanne Dam Madsen
       Vonsild, Susanne Uldall Hansen
       Vonsild, Tina Gandrup-Knudsen
       Vonsild, Tina Jacobsen
       Vonsild, Tina Madsen
       Vonsild, Ulla Andersen
       
       Ødis, Anja Peglau
       Ødis, Majbrit Rasmussen
       Ødis, Tove Frostholm